• Kategorie
  • Kosa spalinowa STIHL FS 411 C-EM

Symbol: 41472000398

Kosa spalinowa o mocy 2,0 kW / 2,7 KM, z systemem ErgoStart, systemem STIHL M-Tronic i silnikiem 2-MIX.

Pojemność silnika
41,6 cm³
Moc silnika
2,0 kW / 2,7 KM
Średnica cięcia
52 cm
Narzędzie tnące
Głowica żyłkowa AutoCut 46-2
4449.00 -16% 3739.00
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
4449
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 0
Kurier DPD (Pobranie) 0
Odbiór osobisty 0
Kurier DPD 0
Dostępność Duża dostępność
Zostaw telefon

Kosa spalinowa STIHL FS 411 C-EM

Do koszenia twardej trawy, zarośli i młodych drzew. Dedykowana profesjonalistom do prac przy kształtowaniu krajobrazu, rolnikom i służbom komunalnym. Duża średnica koszenia 520 mm czyni ją bardzo wydajną. Seryjnie wyposażona w głowicę żyłkową AC 46-2.
✅ DUŻE OTWORY WLEWOWE: Przejrzysty kanister o pojemności 0,75 l gwarantuje płynne uzupełnianie paliwa, gdyż jego stan jest bardzo dobrze widoczny z zewnątrz. Szybkie i łatwe tankowanie, dzięki dużym otworom wlewowym.
✅ ERGONOMICZNY UCHWYT OBURĘCZNY: Ergonomiczny uchwyt oburęczny zapewnia swobodę ruchów i komfort pracy podczas wykaszania dużych powierzchni. Uchwyt oburęczny jest również nazywany ergonomicznym uchwytem oburęcznym.
✅ STIHL M-TRONIC: W pełni elektroniczna regulacja ustawienia czasu zapłonu i dozowania paliwa. Moduł sterujący pracą silnika STIHL M-Tronic (M) zapewnia nieustannie optymalną moc i wydajność, stały, wysoki zakres obrotów i bardzo dobre przyspieszenie. System M-Tronic całkowicie eliminuje konieczność ręcznej regulacji gaźnika.
✅ STIHL ERGOSTART (E): Jeszcze łatwiejsze uruchamianie, dzięki dodatkowej sprężynie umieszczonej pomiędzy rolką linki rozruchowej, a wałem korbowym. Użytkownik uruchamia urządzenie wygodnie, bez szarpnięć. W wyposażeniu seryjnym wszystkich modeli oznaczonych symbolem C-E.
✅ 4-PUNKTOWY SYSTEM ANTYWIBRACYJNY STIHL: W kosach mechanicznych STIHL, jako elementy systemu antywibracyjnego, zastosowano metalowe sprężyny, które redukują przenoszenie drgań, wytwarzanych przez silnik i narzędzie tnące. Dzięki temu, na uchwytach niemalże nie wyczuwa się wibracji, co przekłada się na dobre prowadzenie urządzeń.
✅ SZELKI UNIWERSALNE ADVANCE: Do komfortowego koszenia i rozdrabniania. Ergonomiczne, komfortowe, lekkie. Możliwość montażu pasa piersiowego i plecaka na narzędzia.
✅ TRWAŁY FILTR POWIETRZA: Łatwo dostępny, trwały filtr papierowy zapewnia długie przerwy pomiędzy kolejnymi przeglądami serwisowymi.
✅ PRACA W TRYBIE ZIMA: Przestawienie letniego trybu pracy na tryb zimowy odbywa się szybko, za pomocą przesuwnicy. W okresie zimowym zapobiega to oblodzeniu filtra powietrza i gaźnika.
✅ SILNIK STIHL 2-MIX: Podczas procesu przepłukiwania, warstwa powietrza niezawierająca paliwa zostaje umieszczona pomiędzy wydalanymi spalinami, a świeżą porcją mieszanki w skrzyni korbowej silnika. Ta powietrzna poduszka redukuje straty paliwa, występujące w związku z procesem przepłukiwania cylindra - chroniąc tym samym zdrowie operatora i środowisko naturalne.
✅ KOMPENSATOR: Umieszczony w gaźniku kompensator STIHL sprawia, że pomimo zanieczyszczenia filtra powietrza, nie następuje nadmierne wzbogacenie mieszanki. Moc silnika przez dłuższy czas pozostaje stała. Wyczyszczenie filtra staje się konieczne dopiero wtedy, gdy zanieczyszczone jest 80% jego powierzchni. W ten sposób możliwa jest dłuższa praca, bez konieczności przeprowadzania czynności serwisowych.
✅ PRZYCISK STOP: Po naciśnięciu przycisku STOP, silnik zostanie wyłączony. Po zatrzymaniu silnika nie ma potrzeby ponownego naciskania przycisku, gdyż układ zapłonowy automatycznie powróci do pozycji wyjściowej (przycisk STOP znajdować się będzie w pozycji PRACA).
✅ PRAKTYCZNA REGULACJA UCHWYTU: Ergonomiczny uchwyt oburęczny można indywidualnie dostosować do każdego użytkownika za pomocą śruby dociskowej, bez użycia dodatkowych narzędzi.
✅ UCHWYT WIELOFUNKCYJNY: Wszystkie elementy sterowania silnikiem znajdują się w zasięgu dłoni. Zapewnia to wyjątkowo łatwą i bezpieczną obsługę urządzenia - dłoń przez cały czas spoczywa na uchwycie.
✅ RĘCZNA POMPA PALIWOWA: Ręczna pompa paliwowa umożliwia doprowadzenie paliwa do gaźnika poprzez naciśnięcie przycisku. Dzięki temu zredukowano liczbę pociągnięć linki rozrusznika, potrzebną do uruchomienia urządzenia po dłuższym przestoju.
✅ OKULARY OCHRONNE: Okulary ochronne w wyposażeniu seryjnym dbają o Państwa bezpieczeństwo. Wentylowane, z szeroką osłoną boczną.


 Narzędzie tnące 

 Głowica żyłk. AC 46-2

Moc w kW/KM

2/2,7

Poj. skok. w cm³

41,6

Ciężar w kg 1)

8,7

 Średnica cięcia w mm 

520

 Długość całkowita w cm 2) 

179

Zawartość zbiornika w l

0,75

 Poziom ciśnienia akustycznego z narzędz. z tworzywa w dB(A) 3) 

100

Wartość drgań z narzędz. z tworzywa lewa/prawa w m/s2 4)

1,9/2,3

1) Bez paliwa, narzędzia tnącego i osłony
2) Bez narzędzia tnącego
3) Niepewność pomiarowa wg Dyrektywy 2006/42/WE = 2,5 dB(A)
4) Niepewność pomiarowa wg Dyrektywy 2006/42/WE = 2 m/s²

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zapytaj o dostępność