• Kategorie
 • Glebogryzarka spalinowa HORTMASZ HGS 500

Symbol: HGS500

Glebogryzarka Hortmasz HGS 500 to mocna maszyna, przeznaczona do wielu różnych prac w każdych warunkach.

2299.00 -7% 2149.00
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
2299
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Kurier DPD 0
Kurier RABEN Półpaleta 120
Dostępność Średnia dostępność
Waga 67 kg
Zostaw telefon

Glebogryzarka spalinowa Hortmasz HGS 500

Glebogryzarka Hortmasz HGS 500 to mocna maszyna, przeznaczona do wielu różnych prac w każdych warunkach. Silnik o pojemności 196 cm³, 2 biegi do przodu + bieg wsteczny i koła gumowe o rozmiarze 4,00-8 jakie znajdują się w wyposażeniu podstawowym glebogryzarki, czynią z HGS 500 bardzo uniwersalną maszynę.

✅ Silnik spalinowy

Rodzaj silnika - czterosuwowy, jednocylindrowy, chłodzony powietrzem, OHV

 • Pojemność silnika - 196 cm³
 • Moc znamionowa - 3,65 kW
 • Pojemność olejowa - 0,6 l
 • Pojemność zb. paliwa - 3,6 l
 • Żeliwna tuleja cylindra.

Silniki spalinowe stosowane w glebogryzarkach Hortmasz HGS 500 to sprawdzone od wielu lat, trwałe i niezawodne jednostki napędowe.

Jednostka została wyposażona w rozrząd typu OHV, gwarantujący niższe temperatury pracy, większą sprawność silnika i trwałość oraz niższe zużycie paliwa. Żeliwny cylinder znacznie przedłuża jego żywotność, zwiększa odporność na przegrzanie czy chwilowy zanik smarowania. W silniku zastosowano wzmocniony, kuty wał korbowy.

Silnik charakteryzuje się ponadto:

 • wysoką mocą z danej pojemności
 • łatwością uruchamiania
 • wysokowydajnym olejowym filtrem powietrza

 


 

 

✅ Przekładnia pasowa

Niezwykle mocna i trwała przekładnia boczna służy do przeniesienia napędu z silnika do przekładni tylnej. Podwójny pasek zębaty, niemal bez strat przenosi moc z silnika, będąc jednocześnie sprzęgłem załączającym napęd na elementy robocze maszyny. Zastosowane w przekładni paski zębate cechuje znacznie większa wydajność i trwałość w stosunku do zwykłych pasków klinowych. Dzięki swojej budowie są znacznie bardziej odporne na ścieranie i wydłużanie a zastosowane w nich uzębienie dodatkowo zwiększa wytrzymałość i nośność paska.


 

✅ Tylna przekładnia zębata

Tylna przekładnia zębata oparta jest na układzie kół zębatych. Stanowi to gwarancję trwałości i niezawodności, umożliwiając uzyskanie w maszynie 2 prędkości do przodu i 1 do tyłu.


 

✅ Zespół roboczy

Cały zespół roboczy glebogryzarki HGS 500 składa się z 6 gwiazd roboczych i 2 bocznych tarcz osłaniających. Na każdej tarczy mamy zamontowane 4 noże robocze. Noże te wykonane zostały z trudnościeralnej hartowanej stali, ich odpowiednie wyprofilowanie i zaostrzenie ułatwia zagłębianie się w glebie.

Glebogryzarka może pracować na 2 lub 3 kpl noży.

Przekładnia od dołu dodatkowo chroniona jest metalową osłoną.

Boczne tarcze zabezpieczają rośliny przed obsypywaniem glebą, są bardzo przydatne przy odchwaszczaniu międzyrzędzi czy uprawie pasowej.


 

✅ Koło transportowo - kopiujące

W wyposażeniu podstawowym maszyny znajduje się przednie koło transportowo kopiujące. Ułatwia ono transport maszyny oraz pracę w trudnym terenie. Łatwa i szybka zmiana położenia koła.


 

✅ Olejowy filtr powietrza

Olejowy filtr powietrza z dodatkowym gąbkowym filtrem wstępnym zapewnia najlepszy sposób filtracji powietrza dla silników pracujących w dużym zapyleniu. Obsługa filtra nie wymaga dokupywania nowych wkładów filtrujących.


 

✅ Koła gumowe

W wyposażeniu podstawowym maszyny znajduje się kpl kół gumowych o wymiarach 4,00-8" (całkowita wysokość 16"),. Można dzięki nim w szybki sposób przekształcić glebogryzarkę w mikrociągnik współpracujący z dodatkowym osprzętem.


 

✅ Osprzęt dodatkowy

Glebogryzarkę można łatwo zamienić w mikrociągnik i zamontować dodatkowy osprzęt poszerzający jej możliwości:

 • pług,
 • obsypnik,
 • wyorywacz,
 • koła metalowe.

 


 

Producent Silnika

Hortmasz

Pojemność silnika

196 ccm

Typ przekładni

Napęd pasowy + przekładnia zębata

Biegi

2 do przodu + 1 do tyłu

Napęd na koła

Nie

Kierunek obrotu noży

Współbieżny

Szerokość pracy

58-85 cm

Koła w zestawie

Tak

Możliwość zamontowania osprzętu

Tak

Masa

67 kg